پاسخ وکیل به سوالات حقوقی در موسسه حقوقی

بررسی  وکیل پایه یک از سوالات حقوقی در موسسه حقوقی

در ادامه مباحث پرسش و پاسخ و بررسی مشکلات و  طرح سوالات حقوقی مردم از وکیل به موسسه حقوقی آسایش گستران، مطلبی جدید با طرح سوالات جدید در این حوزه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. وکیل پایه یک موسسه حقوقی آسایش گستران با بررسی این سوالات، به منظور استفاده سایر بازدیدکنندگان،  پاسخ آنها را در این قسمت از وبسایت بارگزاری می کند.

پرسش پاسخ حقوق تهران
پرسش پاسخ حقوقی
  • عکس و فیلم من در فضای مجازی بدون اجازه پخش شده است. چطور باید شکایت کنم، چه حکمی دارد ؟

پاسخ وکیل : شما می توانید با مراجعه به دادسرا از شخص مورد نظر شکایت کنید.

مجازات پخش فیلم و تصاویر افراد در فضای مجازی، طبق قانون” هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی فیلم یا صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف و منتشر کند به نحوی که موجب هتک حرمت او شود  به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

  • شوهرم فوت کرده تا چند روز نمی توانم مجدد ازدواج کنم ؟

پاسخ وکیل: عده “زمان شرعي انتظار زن پس از طلاق يا وفات شوهر براي ازدواج مجدد” زنی که شوهرش فوت کرده است چهار ماه و ده روز می باشد .

  • مستاجر من چند ماه است اجاره پرداخت نمی کند و جوابگوی من نیست چطور باید اقدام کنم ؟

پاسخ وکیل: در صورتیکه مستاجر در مدت سه ماه نسبت به پرداخت اجاره بها کوتاهی کند، موجر می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف محل نسبت به دریافت دستور تخلیه اقدام نماید .

سوال حقوق
سوالات حقوقی
  • من نمی خوام تو خونه ای که طبقه دوم خونه پدری شوهرم هست زندگی کنم. آیا قانون به من حق میده؟

پاسخ وکیل:  طبق ماده 1114 قانون مدنی زن باید در منزلی که شوهر تعیین میکند زندگی کند، مگر در زمان عقد اختیار تعیین منزل را به زن داده باشد .

  • میخوام مهریه خودم رو ببخشم ولی بابام نمیزاره من میتونم بدون اجازه پدرم این کار رو بکنم ؟

پاسخ وکیل: برای بذل و بخشش مهریه هیچ نیازی به اذن پدر نیست و شما می توانید با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی مهریه خود را ببخشید .

  • همسرم با مردی در ارتباط هست چطور میتونم مکالماتش رو شنود کنم ؟

پاسخ وکیل : برای شنود مکالمات  مقام قضایی باید دستور مقتضی صادر کند که معمولا در چنین مواردی شنود مکالمات انجام نمی شود .

  • اگر ازدواج مجدد کنم حضانت فرزند را می تواند از من بگیرد ؟

پاسخ وکیل: در صورت اثبات ازدواج مجدد زن حق حضانت فرزند از او سلب خواهد شد .

 

شما هم میتوانید سوالات حقوقی خودرا در تلگرام و اینستاگرام و یا در پایان همین مطلب نوشته و ارسال نمایید. با دنبال کردن شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی آسایش گستران می توانید روزانه نکات حقوقی بیاموزید .

 

 

5/5 (2)

اگر اطلاعات حقوقی خوبی دریافت کردید امتیاز دهید

4 دیدگاه دربارهٔ «پاسخ وکیل به سوالات حقوقی در موسسه حقوقی»

  1. سلام
    اکانت حذف شده در اینستاگرام با توجه به شات گرفتن از پیامهای دایرکت توسط پلیس فتا قابل پیگیری هست؟
    تشکر

    1. با سلام خدمت شما دوست عزیز و تشکر از همراهی شما
      از نظر قانونی با دستور قاضی هر موضوعی قابلیت پیگیری دارد اما آیا اینکه بتوان به اکانت مورد نظر دسترسی پیدا کرد در حوزه تخصصی پلیس فتا است و شما میتوانید از مراکز مربوطه سوال بفرمایید .
      با تشکر آسایش گستران

  2. سلام ببخشید یه سوال داشتم که اگر وکیل پایه یک دادگستری پروانه وکالتش باطل شده باشه از سال ۹۲ که الان ۷ سال بیکاره آیا میشه دوباره پروانش درست بشه؟؟؟ اگر میشه چه کاری باید انجام بده؟؟؟ تشکر

    1. با سلام و دعای خیر
      مراجعه کنن کانون وکلا راهنماییشون میکنن

      با تشکر از شما از شما دعوت می شود صفحات مجازی ما را اینستا با نام vakilsite دنبال بفرمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برقراری تماس
اسکرول به بالا